هنگامی که تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود دارید، به احتمال زیاد روش های مختلفی را پیش می گیرید. ممکن است اشیا و رنگ ها ی ساده ای را انتخاب کنید یا از الگوها و زمینه های جذاب و باشکوه برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. با این حال، رنگ عنصر قدرتمندی در دکوراسیون داخلی است که می تواند بسیار الهام بخش باشد و برای فضایی ساده و معمولی حال و هوایی ویژه و جلوه ای جذاب ایجاد کند.به ویژه هنگامی که از رنگ ها در دکوراسیون داخلی و خارجی خانه استفاده می شود، روانشناسی رنگ، راه بسیار خوبی برای ایجاد منزلی سالم و زیباست. 

ایجاد توهم در فضا با رنگ های روشن: 

اگر می خواهید منزل شما از آنچه واقعا هست بزرگتر به نظر برسد توصیه می کنیم از رنگ های روشن و پر جنب و جوش مثل زرد و پوست تخم مرغی برای وسعت بخشیدن به فضای داخلی و خارجی منزل خود استفاده کنید.به عنوان یک هشدار، لازم است به شما بگوییم که در این مورد از رنگ سفید استفاده نکنید، زیرا این رنگ هرچند که بر فضا می افزاید، اما باز نمی تواند به اندازه رنگ های تینت(مایه های روشن از یک رنگ)موثر واقع شود. 

تا حد امکان سعی کنید به جای رنگ های ساده که اسم آنها تک کلمه ای است، از رنگ های ترکیبی که اسمی دو قسمتی دارند و نوع آنها کاملا در اسمشان توصیف شده است استفاده کنید. در این صورت دکوراسیون منزل شما حرفه ای تر و منحصر به فرد به نظر خواهد رسید، برای مثال سبز جنگلی یا سفید پوست تخم مرغی. 

در آشپزخانه خود با کمک رنگ قرمز ایجاد اشتها کنید: 

نشان داده شده است که قرمز در اکثر افراد ایجاد اشتها می کند و این یکی از مهم ترین دلایلی است که اغلب رستوران ها از رنگ قرمز در قسمت های زیادی از دکوراسیون خود استفاده می کنند. از این رو توصیه می کنیم برای افزایش اشتهای فرزندن و اعضای خانواده خود از رنگ قرمز در دکوراسیون آشپزخانه تان استفاده کنی.این رنگ را می توانید مثلا با کر کره پنجره و کابینت های بژ هماهنگ سازید.