استفاده از رنگ صورتی برای رسیدن به آرامش در اتاق مدیتیشن:اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید در خانه خود فضایی جداگانه را به اتاق مدیتیشن یا تمرکز اختصاص دهید،  باید بگوییم بهترین و مناسب ترین رنگ برای این فضا رنگ صورتی است. اغلب باشگاه های ورزشی از این رنگ در رختکن خود استفاده می کنند تا کمبود انرژی افرادی که پس از ورزش برای تعویض لباس به آنجا می روند جبران شود و آرام بگیرند.

رنگ زرد، رنگ خوش بینی و نشاط:زردرنگ خورشید است و می تواند فضا را به محیطی آفتابی و گرم تبدیل کند و همانطور که می تواند حدس بزنید، می تواند رنگ بسیار مناسبی برای اتاق آفتاب باشد. توصیه می کنیم از رنگ زرد حتما در دکوراسیون فضای ورودی خانه تان استفاده کنید تا استقبالی گرم از مهمانان شما به عمل آید و آن ها بتوانند دیدی روشن و مثبت به خانه شما پیدا کنند.

چرا اغلب وسایل حمام و سرویس بهداشتی سفید است: سفید نه تنها نماد تمیزی و پاکیزگی است، بلکه نظافت و تمیز کردن وسایل و عناصری که رنگ سفید دارند نیز بسیار آسان تر است. رنگ سفید هر گونه کثیفی را به سرعت نشان می دهد و شما می توانید آن را بدون ترس از بین رفتن رنگ وسیله بشویید و از بین ببرید و همواره سرویس بهداشتی تمیز و درخشانی داشته باشید.

زمانی که از همه جا نا امید شدید به طبیعت بنگرید:هنگامی که برای نقاشی خانه خود از روان شناسی رنگ ها استفاده می کنید به یاد طبیعت باشید و از آن الهام بگیرید. رنگ های موجود در طبیعت به خوبی می توانند در دکوراسیون داخلی کنار هم بنشینند. همیشه طبیعت می تواند بهترین راهنما برای انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی برای شما باشد.

برگرفته از ماهنامه منزل