با انتخاب رنگ مناسب خانه ای باشکوه داشته باشید-قسمت دوم

رنگ آمیزی سالن انتظار ورودی خانه را به نحوی با رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی و خارجی خانه هماهنگ کنید: یکی از بهترین راه ها برای اینکه به میهمانان شما احساس شگفتی دست دهد، این است که برای رنگ دکوراسیون ورودی خانه خود، رنگ اصلی دکوراسیون خارجی خانه را در دکوراسیون ورودی تان قرار دهید، این کار می تواند تاثیر بسیار خوبی روی افراد در هنگام ورود داشته باشد.

در زمستان خانه خود را با رنگ ها گرم کنید: با استفاده از  رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود، به خصوص در زمستان، فضای خانه خود را گرم و صمیمی سازید و از میهمانان خود به گرمی استقبال کنید.اگر قصد فروش خانه تان را در زمستان دارید، این نکته را مد نظر داشته باشید و به آن عمل کنید.

فضای خانه را در تابستان با کمک رنگ های سرد خنک سازید:در امتداد خطوط همان رنگ های گرم در پاییز، رنگ های سرد به  ویژه آبی می تواند خانه شما را در تابستان با طراوات، خنک و تمیز نشان دهد.اگر در تابستان قصد انجام پروژه نقاشی خانه را دارید حتما استفاده از رنگ های سرد را در نظر داشته باشید.

از رنگ هایی که از آن ها خاطره دارید استفاده کنید: روان شناسان رنگ معتقدند که اگر افراد از رنگ هایی که آن ها را یاد دوران کودکی شان می اندازد و از آن ها خاطرات خوبی دارند در خانه به ویژه در آشپزخانه استفاده کنند، آن رنگ می تواند تداعی کننده خاطرات باشد و حال و هوا و احساس و خوشایندی را برای آن فضا ایجاد کند. اگر نمی توانید رنگ های موجود در خانه ای را که در دوران کودکی خود را در آن سپری کرده اید به یاد آورید بدانید که ترکیب قرمز و زرد می تواند ترکیب خوبی برای آشپزخانه شما باشد.

برگرفته از ماهنامه منزل

/ 0 نظر / 20 بازدید