10 ایده برای دکوراسیون بازیافتی-قسمت اول

گاهی می شود که قطعه ای از مبلمان و وسیله موجود در خانه دیگر به کار نمی آید، چون که آسیب دیده یا ازآن خسته شده اید. دست نگه دارید و آن را دور نیاندازید. می توانید  آن را جایی دیگر از خانه برای کاربردی دیگر استفاده کنید.تغییر کاربری وسایل و چیزهای موجود در خانه می تواند به اندازه بسیار به شما کمک کند تا بتوانید پول خود را پس انداز و در هزینه ها صرفه جویی کنید.تغییر کاربری یعنی نوسازی و تعمیر یک وسیله کهنه و فرسوده برای استفاده از آن در جایی دیگر و برای هدفی دیگر. در ادامه مطلب 10 ایده برای تغییر کاربری وسایل و چیزهای خانه داریم که می تواند به شما در این راه کمک های فراوان کند:

1.وسایل قدیمی را رنگ کنید

ارزان ترین و ساده ترین راه برای دادن جلوه ای نو و زندگی دوباره به یک وسیله ، رنگ آمیزی آن است. آن وسیله هر چه که می خواهد باشد یک میز یا یک آباژور. شما باید فضایی را که قرار است بار دیگر از آن وسیله استفاده کنید تعیین و هماهنگ با رنگ های موجود در آن فضا، آن شی را رنگ آمیزی کنید.

2.بردن وسایل و اشیا قدیمی به مراکز بازیافت

در جهان امروز که جهانی دوست دار و سازگار با محیط زیست است، زمینه برای چنین کارهایی فراوان است. مراکزی وجود دارد که می توانند به احیای وسایل و اشیا قدیمی خانه شما بپردازند و آن ها را برای مصارف جدید و کاربردهای دیگر آماده و نو کنند.شما می توانید این مراکز را شناسایی و وسایل خود را برای تعمیر و نوسازی به آن ها بسپارید. چندی پیش این طرح از سوی شهرداری تهران نیز اجرا شد.

3.تکه تکه کردن وسایل

گاهی اوقات تنها با جدا کردن قطعه ها و قسمت های مختلف وسایل و رنگ آمیزی آن ها و گاهی نیز بی نیاز به رنگ آمیزی، می توان آن ها را برای کاربردهای جدید آماده ساخت.

4.فرصتی با ارزش در سطل زباله

طراحان کسانی هستند که چیزهایی را در جاهایی می یابند که دیگران به آن ها توجه نمی کنند. گاهی چیزی که در سطل زباله یا سر یک کوچه قرار دارد می تواند یک فرصت طلایی برای دکوراسیون داخلی شما باشد. اگر چشم تان به چیزی خورد که فکر می کنید با انجام یک سری تغییر های کوچک می توان آن را نوسازی کرد یا برای کاربردی که مورد نظر خودتان است استفاده کرد، فرصت را از دست ندهید، آن را برای نوسازی و تعمیر بردارید و بدون صرف هزینه زیاد، وسیله ای مناسب و کاربردی را به دکوراسیون منزل خود بیافزایید.

 برگرفته از ماهنامه منزل

/ 0 نظر / 46 بازدید