با انتخاب رنگ مناسب خانه ای باشکوه داشته باشید-قسمت سوم

از رنگ های آرامش بخش برای فضاهای استراحت استفاده کنید:رنگ های خشک و ملایم برای فضاهایی مثل اتاق خواب می تواند جوی راحت و تسکین دهنده ایجاد کند. برای چنین فضاهایی از طیف های مختلف رنگ آبی، سبز و حتی بنفش برای به آرامش رسیدن خود استفاده کنید. اگر از این تکنیک استفاده می کنید باید بدانید هر چه رنگ انتخابی شما تیره تر باشد تاثیرش واضح تر خواهد بود.

با ترکیب حالات مختلف، اتاق ورزشی جسور داشته باشید: اگرچه ممکن است رنگ قرمز رنگی پر انرژی و مناسب برای اتاق ورزش به نظر برسد اما در واقع استفاده از مقدار زیادی رنگ قرمز در ورزش، از ترکیبی متعادل مانند ترکیب زرد و آبی استفاده کنید. همچنین اگر تمایل به داشتن فضایی خنک و تسکین دهنده در اتاق ورزش دارید ترکیب سبز-آبی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

اگر فشارخون بالا دارید رنگ قرمز را از خود دور نگه دارید:گرچه قرمز در دکوراسیون آشپزخانه سبب افزایش اشتها می شود اما طیف های تیره تر آن سبب افزایش فشار خون نیز خواهد شد.به افرادی که دچار مرض فشار خون هستند استفاده از این رنگ به ویژه طیف های تیره آن توصیه نمی شود.چنین افرادی اگر علاقه زیادی به رنگ قرمز دارند بهتر است کمتر از طیف های روشن تر آن استفاده کنند.

با استفاده از رنگی آشنا در سرویس بهداشتی، خود را دوست داشتنی تر ببینید:توجه کنیدکه اگر رنگی وجود داردکه تمایل زیادی دارید اکثر لباس های خود را به آن رنگ بخرید، توصیه می کنیم از همان رنگ نیز برای سرویس بهداشتی استفاده کنید؛یا اگر از رنگی متنفرید و حاضر نیستید هیچ لباسی به آن رنگ بر تن کنید،هرگز از آن برای دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز استفاده نکنید.مسلما شما انتظار دارید زمانی که در آینه خودنمایی می کند،می تواند بسیار در این احساس نقش داشته باشد.

برگرفته از ماهنامه منزل

/ 0 نظر / 24 بازدید