نکات مرحله به مرحله برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

1.ابتدا تصمیم بگیرید که قصد دارید چه عنصری نقطه کانونی دکوراسیون اتاق خواب شما باشد. تخت خواب، میز توالتی زیبا یا پوشش پرده؟ نقطه کانونی وسیله ای بزرگ است که به زیباترین شکل در دکوراسیون اتاق جای میگیرد و بقیه تحت تاثیر آن چیده می شوند. در اغلب اتاق خواب ها، تخت خواب نقطه کانونی است که می توانیم آن را نیز به شما پیشنهاد کنیم.

2.مرحله بعدی این است که تصمیم بگیرید تخت خواب خود را کجا قرار دهید. از نظر ما بهترین جا برای قراردادن تخت، جلوی بزرگ ترین دیوار اتاق است. اما اتاق های مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب قرار گرفتن تخت خواب دارند.

3.مرحله بعدی در صورت نبود کمد دیواری کافی، یافتن جای مناسب برای قرار دادن کمد لباس هایتان است. بهترین فضا قسمتی از عقب رفتگی دیوار(در صورت وجود) است زیرا در این صورت فضای مفید اتاق و همچنین مسیر گردش نور در اتاق به وسیله کمد اشغال و مختل نمی شود.

4.هنگام تعیین جای مناسب برای وسایل، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید، برای مثال کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.

5.در صورت وجود فضای کافی، حتما به قراردادن دراوری حاوی کشوهای متعدد فکر کنید زیرا وجود چنین وسیله ای در هر اتاق خوابی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

6.حتما برای دو طرف تخت خواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید زیرا این عنصر می تواند هم به سادگی تقارن در دکوراسیون به وجود آورد و هم سطحی با دسترسی آسان برای قراردادن وسایلی از قبیل ساعت زنگی، عینک مطالعه و لیوان آب در اختیار شما قرار دهد.

7.قرار دادن یک کاناپه یا مبل راحتی در اتاق خواب الزامی است. در حقیقت با قراردادن عناصر از این قبیل کنجی دنج برای استراحتی کوچک در فضای خصوصی اتاق برای خود مهیا می کنید.

8.توصیه ما در خصوص تلویزیون این است که آن را در اتاق خواب خود قرار ندهید و برای تماشای تلویزیون به اتاق نشیمن رجوع کنید، اما اگر تمایل دارید، توصیه می کنیم آن را پنهان از دید مثلا داخل کمد دیواری قرار دهید و تنها در مواقع نیاز برای استفاده آن را بیرون آورید تا از ریخت و پاش به نظر رسیدن اتاق جلوگیری کنید.

برگرفته از ماهنامه منزل

/ 2 نظر / 35 بازدید