10 ایده برای دکوراسیون بازیافتی-قسمت دوم

تغییر کاربری وسایل حد و مرزی ندارد. پیش از هر کاری به این فکر کنید این کار یعنی استفاده دوباره از وسیله ها و عناصر قدیمی به گونه ای دیگر که می تواند تا حد زیادی به سود شما باشد. پیش از بیرون انداختن وسایل به این موضوع خوب فکر کنید. در خواهید یافت که آن وسیله می تواند چه گنج با ارزشی برای شما باشد و هنوز می توانید آن را داشته باشید. در ادامه ایده های دیگری برای این تغییر کاربری وسایل ارایه می دهیم که می تواند به شما در این راه کمک کند.

5. از ظروف قدیمی استفاده مجدد ببرید

مثلا بطری های شیشه ای خالی که در انبار شما هستند می توانند به گلدانی هنری و زیبا برای گل ها تبدیل شوند و می توان به این شیوه از آن ها در دکوراسیون خانه استفاده کرد. آن ها را از زیرزمین و انبار خانه بیرون آورید و به گلدانی زیبا، چراغ آویز یا شمعدان تبدیل کنید.

6.دکوراسیون خانه تان را تعویض کنید

آیا تاکنون به خانه یک دوست رفته اید که مانند شما درصدد تفییر دکوراسیون منزل خود باشد؟در این صورت با مشورت هم می توانید عناصری را که در دکوراسیون منزل شما وجود دارد با یکدیگر عوض کنید و با انجام تغییرات کوچک آنها را با جلوه ای متفاوت و زیبا در دکوراسیون منزل خود قرار دهید. برای نمونه می توانید گلدان یا ایینه ای زیبا را که در دکوراسیون منزل دوستتان وجود دارد، به عوض چیزهایی به منزل خود بیاورید. در این صورت هر دو می توانید به تغییر و تحولی که در دکوراسیون خود می خواهید برسید.

7.اضافه کردن قطعه های نو

دستگیره کابینت ها و درهای موجود در منزل را با نمونه ای جدید عوض کنید. این کار ساده و آسان می تواند بسیار موثر باشد و جلوه دکوراسیون منزل را تغییر دهد. شما می توانید از دستگیره های قدیمی خانه خود یک کلکسیون بسازید . آن ها می توانند به عناصری عتیقه و سنتی تبدیل شوند.

8.به بازارچه های خانگی یا جمعه بازارها سر بزنید

این مکان ها معمولا مکان های مناسبی برای یافتن عناصری است که می توان با نوسازی، تعمیر و تغییر کاربری، از آن ها در دکوراسیون منزل استفاده کرد. بیشتر اوقات فراموش می کنید که می توان با یک شست و شو و تمیز کردن ساده به مقدار زیادی به نوسازی وسایل و اشیا پرداخت و آن ها را برای کاربرد جدید آماده کرد.

9.گرفتن ایده از اینترنت

گشت و گذار در اینترنت یا همان وب گردی می تواند به شما ایده هایی بدهد که هرگز نمی توانستید فکرش را بکنید. شما پس از بازدید سایت های گوناگون با ذهنی پر از ایده های خوب برای نوسازی و تغییر کاربری اشیا و وسایل دست به کار شوید.

10. اهدا به موسسه های خیریه

اگر نمی توانید وسیله یا چیزی را با تغییر کاربری بار دیگر مورد استفاده قرار دهید، شاید فرد دیگری بتواند این کار را انجام دهد. هرگز وسایل دست دوم خود را در حالی که هنوز کارآیی دارند دور نیاندازید و آن ها را به موسسه های خیریه و مراکز مخصوص بسپرید. افرادی هستند که به دنبال همان وسیله می گردند و به هدیه شما نیاز دارند تا برای دکوراسیون منزل خود آن را نوسازی و مورد استفاده قرار دهند.

آنچه در این مقاله خواندید:

از ظروف قدیمی استفاده مجدد ببرید

دکوراسیون منزل تان را تعویض کنید

اضافه کردن قطعه های نو

به بازارچه های خانگی یا جمعه بازارها سر بزنید

اهدا به موسسه های خیریه

برگرفته از ماهنامه منزل

/ 0 نظر / 42 بازدید